Navi ‘s Songbird live show la Trollo Pub

Probabil v-ati dat seama deja ca in ultima vreme Navi este in topul preferintelor mele. o ascult atat de des, incat am invatat pe de rost toate piesele de pe albumul Songbird. Pana si nepoata mea are o piesa preferata: “My Diary”.  Vineri, 27 octombrie 2017, de la ora 21:00, NAVI îşi va prezenta noul show live, “Songbird Acoustic”, la Trollo Pub din Bucureşti, iar eu voi fi acolo sa ii fac machiajul si sa ma bucur bineinteles de muzica ei.navi songbird

Navi va cânta piesele proprii de pe recent lansatul album de debut “Songbird”, precum şi câteva cover-uri atent alese şi interpretate în stilul ei unic. La chitară acustică o va însoţi Andrei Grigore (Mega). Preţ bilet este de 15 ron, iar rezervările le puteti face la: 0758.314.723.  Trollo Pub: Şoseaua Viilor nr. 11, Bucureşti.

Am ales să îmi intitulez albumul Songbird pentru că sunt foarte pasionată de păsări şi de ideea de zbor în sine. De data aceasta, voi cânta piesele acustic, reduse la esenţă – o voce, o chitară şi mult feeling – pentru că mi se pare că aşa li se simte cel mai bine mesajul. Vă aştept cu drag la Trollo Pub, să facem muzică şi amintiri frumoase!” ~ NAVI

NAVI, cântăreaţă şi compozitor, s-a remarcat cu single-urile “Picture Perfect”, “The Burning Process”, “Eyes Wide Shut” şi “My diary”, dar şi cu piese compuse pentru artişti precum Morandi, Hotel FM (Eurovision 2011), Foişorul de Foc, Bijou, Aurelian Temişan, Julie Mayaya şi mulţi alţii. În perioada 2008-2011 a făcut parte din duo-ul pop-rock Alexandra & Alec, formulă în care a lansat trei videoclipuri şi un EP şi a susţinut sute de concerte. 2014 este anul care marchează începutul carierei ei solo, prin controversatul clip “Picture Perfect” şi o serie de show-uri unice în lume, în care artista cântă suspendată în sfori. NAVI a continuat să-şi surprindă publicul cu piese şi videoclipuri din ce în ce mai elaborate, regizate de Marian Nica. În 2017, artista a semnat un contract cu celebra casă de discuri Electrecord şi şi-a lansat albumul de debut, “Songbird”, un LP indie-pop ecletic care se bucură deja de recenzii pozitive în ţară şi în străinătate.

Pe Navi o puteti gasi  si aici:

www.navisongs.com

www.facebook.com/navisongs

www.youtube.com/navisongs

Comentarii